Home / Vücut Geliştirme

 

Görükle Vücut Geliştirme

Görüklede vücut geliştirme denildiğinde ilk akıllara Görükle Fitness Club geliyor olması aslında bir tesadüf değil. Uzun yıllardır vücut geliştirme ile uğraşmış hocalarımız ile başarınızın hızına inanamayacaksınız. Azmin ve başarının adresi olan GFC ile -tecrübelerimize dayanarak söylüyoruz ki- Görükle body salonuna gelmek için sabırsızlanacak ve antrenman kaçırmayacaksınız. Görüklede body salonları arasında neden bizi tercih edeceğinize gelecek olursak;

 1. Vücut geliştirmenin sadece bir spor değil ayrıca yaşam tarzı olduğunu biliyoruz.
 2. Vücut geliştirme hocalığını sadece iş olarak görmüyoruz. İşimizi severek yapıyoruz ve bu da siz değerli müşterilerimize yansıyor.
 3. Yeni antrenman yöntemlerini takip ediyor, sürekli yenilenen tekniklere ayak uyduruyoruz.
 4. Kişiye özel hazırlanan çalışma tabloları ile en kısa zamanda maksimum faydayı görüyorsunuz.
 5. Sağlıklı ve hızlı vücut geliştirmeye başladığınızda tercihinizin doğru olduğunu sizde göreceksiniz.
 6. Ve Güler yüz. Müşterilerimiz bizimle mutlu 🙂

görükle vücut geliştirme 2

Vücut Geliştirme Nedir

Vucut Geliştirme; ağırlık kaldırma, yeteri kalori alımı ve bir çok hareketin bir araya gelmesi ile kas telciklerinin gelişmesini sağlayan spordur. Vücut Geliştirme (Body), Fitness ile farklı şeyler olsa bile birbiri ile karıştırılırlar. Fitness ve Vücut Geliştirme Arasındaki Fark konusunu yazımızda anlatmıştık. Vücut geliştirmenin ilk ayağını ağırlık antrenmanları oluşturur. Vücudumuzda bulunan kasların gücünü arttırmaya ve hacim kazanmasını sağlama amaçlı yapılan bu antrenmanları uzman kişiler eşliğinde yaptığınızda ayrıca sağlığınız üzerine de olumlu etkileri olur. Görükle Fitness Club olarak bunu iyi bildiğimizden her ziyaretçimiz ile özel olarak ilgilenir ve vücudunun isteklerine göre programlar uygulamasına yardımcı oluruz. Vücut geliştirmenin diğer bir ayağı ise düzenli beslenmedir. Nitelikli beslenerek vücudunuza yardımcı olabilirsiniz. Görükle Fitness Club olarak kişiye özel olarak hazırlanan listeler ile gelişiminizi hızlanmasını sağlıyoruz.

görükle vücut geliştirme 3

Vücut Geliştirmenin Faydaları

Vücut geliştirme egzersizleri doğru yapıldığı taktirde sadece vücudunuzu şekillendirmekle kalmaz. Ekstra göreceğimiz faydaları;

 • Kalp-kan dolaşım sistemini düzenleyerek sorunsuz çalışmasını sağlar. Bu sayede kalp hastalıkları riskini azaltmış olur. Kolesterol oranını %5-10 arasında azalttığı kanıtlanmıştır.
 • Kaslarınız gelişir ve yenilenir. Vücudunuz estetik bir şekil kazanır.
 • Vücudun dayanıklılık eşiği artar. (İyi şartlarda yapılan antrenmanlar gücün %150-250 arasında arttığını göstermiştir.)
 • Yüksek kondisyon kazandırır.
 • Göğüs kafesinin genişlemesini sağlayarak vücuttaki solunum kapasitesini arttırır.
 • Genç yaşlarda başlandığında ilerleyen zamanlarda oluşacak kas erimesini büyük ölçüde engellediği görülmüştür.
 • Selüliti yok eder, kilo vermenize yardımcı olur.
 • Duruş bozukluklarını giderir.
 • Yaşamın her alanında ihtiyacımız olan disiplin, hırs, kendine güven ve sabır olgularını kazandırır.
 • Metabolik verimliliği arttırır.
 
Share this page
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 

Facebook Bizi Takip Edin :)