Home / Step Aerobik

 

Görüklede Step

Step Aerobik sporun en eğlencelileri arasındadır denilebilir. Genellikle grup halinde yapılan, hızlı müzik ile birlikte ilerleyen ve açma germe hareketlerinden oluşan bir spordur. Görüklede step aerobik yapmak isteyenler için oluşturduğumuz uzman ekibimiz sayesinde step yaparken hem eğlenecek hem de istediklerinize kavuşa bileceksiniz. Bu sporda step platformunu kullanarak çeşitli hareket kombinasyonlarının müziğe de uyarlanarak birleştirilmektedir.

Görükle Fitness Club olarak bize başvuranlar arasında kardiovasküler ve ağırlık aletleri ile uğraşmak istemediklerini söyleyen arkadaşlarımız oluyor. Ayrıca daha eğlenceli olan bir spor yapmak istediklerini söylüyorlar. Bu kişilere önerilerimizin başında step aerobik geliyor. Müzik ile birlikte eğlenceli seanslar geçirerek spor yapıyorsunuz.

Step Yapmanın Amacı Nedir ?

Step yapmanın amacı kalpteki atış sayısını faydalı frekansa getirmek ve bu seviyede tutmaktır. Ayrıca kalori yakmak ve kilo vermek gibi özellikleri vardır. Bununda yanında kalbimizi kuvvetlendirmek, akciğerimizi güçlendirmek, vücudumuzdaki kas kitlesini arttırmak (uzun süreli programlarda), harcanan enerji seviyesini yükseltmek ve stresi azaltmak.
Günümüzde yukarıda saydığımız amaçların tamamı için kullanılsa da bize başvuran misafirlerimiz kilo verme ve stresi azaltma istekleri ile başvuruyorlar. Görükle Fitness Club olarak eğlenceli seanslarla bunu yakaladığımız için mutlu ve stresten uzak müşterilerimiz oluyor. Fitness antrenmanları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Step Aerobik Sporunda Önemli Noktalar

Yapılan egzersizin kişinin vücudunda oluşturacağı etki çok önemlidir. Çünkü kişilerin vücut yapısı farklı olduğundan görecekleri etkiler ve sonuçlarda farklı olacaktır. Step Aerobik sporunda en önemli nokta yapılan egzersizin yoğunluğu ve program kapsamından çok yapacak kişiye uyup uymadığıdır. Görükle Fitness Club olarak bizimde en çok dikkat ettiğimiz nokta budur.

Kendinize özel programı aldınız ama başarılı olmak için -diğer spor dallarında olduğu gibi- beslenme vazgeçilmez bir maddedir. Eğer 8 kilo verdik ama yetersiz beslenmiyorsak vücudumuzda sürekli yorgunluk hissedersiziniz. Bunun için step programına uyduğunuz kadar beslenme programına da uymalısınız.

Step Aerobik Yararları

  • Step aerobik, dolaşım sistemini, solunum sistemini ve vücut yağını düzenler.
  • Stres seviyesini azaltır.
  • Kalp hastalıkları riskini azaltır.
  • Kuvvetli kemikler ve tendon sahibi olmamızı sağlar.
  • Kilo kontrolü sağlar.
  • Diğer spor dallarına göre daha az yorgunlukla aynı seviyede kalori yakmamızı sağlar.
  • Bedensel görünümü iyileştirir ve güven hissini arttırır.
 
Share this page
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 

Facebook Bizi Takip Edin :)