Home / Fitness

 

Görüklede Fitness

Alanında uzman kişiler tarafından oluşturulan Görükle Fitness Club ailesinin en önem verdiği sporlardan birisi Fitness sporudur. Görüklede Fitness sporu yapmak isteyen kişilerin ilk bizi tercih etme sebeplerine gelecek olursak;

 1. Fitness sporunun önemini biliyoruz.
 2. Görükle Fitness ekibimiz tamamen uzman kişilerden oluşmakta.
 3. Kişiye özel çalışma programını grup çalışmaları ile destekliyoruz.
 4. Bizimle Fitness eğlenceli bir hale geliyor.
 5. Spor salonumuz sürekli yenileniyor ve modern teknolojiye uygun spor aletleri kullanıyoruz.
 6. GFC Fitness seansları ile sıkı kaslara sahip olursunuz
 7. Ve Güler yüz. Müşterilerimiz bizimle mutlu 🙂

Fitness Nedir

Fitness ; tam anlamıyla sağlıklı ve formda olmaktır. Fitness diğer sporlardan vücuttaki bütün kasları ayrı ayrı çalıştırma esasına dayandığı için ayrılır. Fakat bir çok spor dalında görebileceğiniz egzersizleri Fitness içerisinde de görebilirsiniz. Fitness’ı diğer sporlardan ayıran başka bir özellik ise içinde belirli kalıpları yoktur. Yani yaşınız kaç olursa olsun doğru program ve antrene yöntemleri ile fitness yapabilirsiniz. İster 15 yaşında isterseniz de 50 yaşında olun size uygun bir program dahilinde çalışarak sağlıklı ve formda bir yaşam sürebilirsiniz.

Fitness ve Vücut Geliştirme Arasındaki Fark

Fitness ile Vücut geliştirme sporları birbiri ile özdeşleşmiş sporlardır. Fakat fitness ile vücut geliştirme arasındaki farklar az ama keskindir. Yani fitness sporunun amacı vücudu geliştirmek değil sağlıklı yaşamak ve formda kalmaktır. Böylelikle güzel bir yaşam ve hastalıklardan uzak durmaktır. Diğer bir fark ise Fitness sporu kardiyovasküler (pedal çevirme, koşma, size kalori harcatan ve zinde tutan egzersizler) çalışmaları da içeren bir spordur. Fitness ile kaslarınız vücut geliştirmede olduğu gibi büyümez, bunun yerine kaslarınız daha şekilli ve sıkı bir hal alır. Fitness (Fiziksel Eğitim) bütün askeri servislerde zorunlu olarak yaptırılan bir spordur. bknz

Fitness Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Fitness sporunda atlanmaması gereken şeylerin başında giydiğiniz kıyafet ve ayakkabı gelir.
 • Antrenman programını sevdiğimiz hareketlerden veya canımızın istediklerinden değil Görükle Fitness Club bünyesinde bulunan profesyonel kişilerin tavsiyelerine uyulacak şekilde düzenlemeliyiz.
 • Sakatlık riskini ortadan kaldırmak için kesinlikle antrenman öncesinde streching (açma ve gerdirme) hareketleri yapılmalıdır.
 • Yapılan ağırlık egzersizlerinin kuralına göre yapılması önemlidir. Nizami yapılan egzersizler ile hem sakatlık riski ortadan kalkar hem de hareketin vücudunuza faydası daha fazla olur. Bunun önemini bildiğimiz için hareketleri yaparken Görükle Fitness Club ailesi olarak sizlere yardımcı oluyoruz.
 • Çalışmalara yeni başlanıyorsa ilk olarak hafif bir antrenman uygulanmalı. Zaman geçtikçe çalışma ağırlaştırılmalıdır.
 • Fitness sporunun altın kurallarından birisi ise sadece antrenman olarak görülmemelidir. Düzenli ve kontrollü beslenme ve yaşamı da gerekli kılar. Beslenme Fitness sporunu yapanlar için vazgeçilemez bir unsurdur.
 
Share this page
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 

Facebook Bizi Takip Edin :)