Home / Aerobik

 

Görüklede Aerobik

Görükle Fitness Club; uygun ortam ve seanslarla Görükle’de aerobik yapmak isteyenlerin bir numaralı adresi olmuştur. Aerobik için oluşturulan alanında uzman kadrosu ile kısa zamanda etkisini görebileceğiniz bu eğlenceli sporu yapmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Aerobik seanslarımız ile sağlıklı ve sıkı bir vücut sizi bekliyor.

Aerobik Nedir

Aerobik; vücudumuzdaki oksijen kapasitesini arttırarak, kasların uzun zaman aralıkları ile orta düzeyde zorlanması ile başlayan ve kalp atış ritminin sürekli sabit tutulduğu spordur. Aerobik ile vücudumuza daha çok oksijen girmesi ve vücut kondisyonumuzun arttırılması amaçlanmaktadır.

Aerobik Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Aerobik yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar egzersizin yoğunluğu ve süresi olmalıdır. Egzersizlerin başarılı olması için bu iki dengenin çok iyi ayarlanması gereklidir. Görükle Fitness Club olarak Aerobik alanında kendini kanıtlamış uzman hocalarımız ile bu dengeyi çok iyi ayarlayarak siz değerli misafirlerimizin salonumuzda geçirdikleri süreyi daha verimli olmasını sağlıyoruz.

Aerobik sporunda diğer sporlarda olduğu gibi en önemli noktalardan birisi program ve o programa uyulmasıdır. Seans kaçırmadan spora devam etmek çok önemlidir. Görükle Fitness Club olarak biz bu noktada devreye giriyor ve işlerin yolunda olmasını sağlıyoruz. Aerobik zaten bu noktada tercih edilen bir spordur. Çünkü eğlenceli müziklerle sevilen hareketlerin yapılması yapan kişiler tarafından tercih sebeplerindendir.

Programın takibi kadar önemli olan diğer bir nokta ise sağlıklı ve düzenli beslenmedir. Nitelikli yemek yiyerek vücudumuza yardımcı olmalıyız. Bu şekilde istediğimiz vücut ölçülerine ve sağlığa kavuşabiliriz.

Aerobik Egzersizlerinin Faydaları

  1. Kilo verme ; Vücutta yağ çok etkin bir şekilde yakılır. Bu sebeple diğer sporlara göre daha kısa zamanda iyi sonuçlar alabilirsiniz.
  2. Kaslarınız güçlenir.
  3. Kaslarınız sıkılaşır ve daha güzel bir görünüm kazanırsınız.
  4. Kalp kaslarınız güçlenir. Kalp hastalıkları riski azalır.
  5. Kan basıncı düzenlenir ve daha iyi bir dolaşım sağlanır.
  6. Vücudumuzda oksijen miktarı artar ve kırmızı kan hücreleri sayısında artış gözlenir.
  7. Psikolojik olarak rahatlarsınız. Güven duygusu artar.
  8. Duruş bozukluklarında düzelmeler meydana gelir.
 
Share this page
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

 

 

Facebook Bizi Takip Edin :)